Προς το περιεχόμενο
  • Συνδεση ή Εγγραφη

    Παρακαλούμε συνδεθείτε ή κάντε εγγραφή για πιο γρήγορη περιήγηση, χωρίς διαφημίσεις. Μπορείτε να συμμετάσχετε στην online κοινότητα μας μόνο σαν μέλος. Παρακαλώ γράψτε εδώ αν υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα

Θέλω να κατοικήσω Ιρλανδία και να σπουδάσω αλλά


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχω τα εργασιακά προσόντα. Στην Ελλάδα δουλεύω  στην εξυπηρέτηση πελατών και εχω σπουδάσει δημοσιογραφία σε Εργαστήρι Ελευθέρων  Σπουδών, μιλάω καλα Αγγλικά και δεν με απασχολεί να ξεκινήσω από live-in  οικιακή βοήθεια ως καθαρίστρια , είμαι 45 και πολύ κοινωνική .Εχω  ενα χρονικό διάστημα να φτιάσω τα Aγγλικά στο καλύτερο επίπεδο ειμαι σε επίπεδο Advanced. Σκοπός μου να δουλέψω και να σπουδάσω μέσω του Open University κοινωνική λειτουργός. Που θα μπορέσω να ξεκινήσω?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου Μαρια, αν ξεκινάς λεγοντας οτι δεν εχεις τα εργασιακα προσοντα, κατα την γνωμη μου ξεκινας λαθος.

Τωρα, υπαρχουν πολλες δουλειες στην Ιρλανδια, και ακομα και πολλές δουλειες σε εξυπηρετηση πελατων, ακομα και στα Ελληνικά. Το προβλημα στην Ιρλανδια, δεν ειναι η δουλειά, ποσο μαλλον για σενα που λες οτι θα εκανες και οικιακοι βοηθος αρκει να εχεις δουλεια, εστω και για αρχη. Το προβλημα, εδω και χρονια ειναι η διαμονή, το εχω ξανα γραψει. Και οσο περναει ο καιρος γινεται ακομα πιο μεγαλο. Δεν υπαρχει καθολου διαθεσιμοτητα, με ολα αυτα που γινονται. Αν λυσεις αυτο το προβλημα, λογικα τα αλλα θα δεις οτι θα ειναι πιο ευκολα. Επισης εχε υποψην σου, οτι η διαμονη, αν και οταν βρεις, ειναι αυτο που θα επηρεαζει κατα πολύ τα οικονομικά σου, οποτε πρεπει να σκεφτεις και την συγκατοικηση, που ειναι λιγο ασυνηθιστο αν δεν το εχεις ξανακανει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Yannis Pitt είπε

Γεια σου Μαρια, αν ξεκινάς λεγοντας οτι δεν εχεις τα εργασιακα προσοντα, κατα την γνωμη μου ξεκινας λαθος.

Τωρα, υπαρχουν πολλες δουλειες στην Ιρλανδια, και ακομα και πολλές δουλειες σε εξυπηρετηση πελατων, ακομα και στα Ελληνικά. Το προβλημα στην Ιρλανδια, δεν ειναι η δουλειά, ποσο μαλλον για σενα που λες οτι θα εκανες και οικιακοι βοηθος αρκει να εχεις δουλεια, εστω και για αρχη. Το προβλημα, εδω και χρονια ειναι η διαμονή, το εχω ξανα γραψει. Και οσο περναει ο καιρος γινεται ακομα πιο μεγαλο. Δεν υπαρχει καθολου διαθεσιμοτητα, με ολα αυτα που γινονται. Αν λυσεις αυτο το προβλημα, λογικα τα αλλα θα δεις οτι θα ειναι πιο ευκολα. Επισης εχε υποψην σου, οτι η διαμονη, αν και οταν βρεις, ειναι αυτο που θα επηρεαζει κατα πολύ τα οικονομικά σου, οποτε πρεπει να σκεφτεις και την συγκατοικηση, που ειναι λιγο ασυνηθιστο αν δεν το εχεις ξανακανει. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις συνδεσμους με το πως μπορω να βρω δουλεια στην Ιρλανδια? Δουλειες που ψαχνουν για Ελληνες ? Που να απευθυνθω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απαντήστε σε αυτό το θέμα..

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Αφαίρεση μορφοποίησης

  Μόνο 75 emoticon επιτρέπονται ως μέγιστο.

×   Ο σύνδεσμος θα εισαχθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως συνδέσμου αντί αυτού

×   Το προηγούμενο περιεχόμενο έχει αποκατασταθεί.   Καθαρισμός επεξεργαστή

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

By using this site, you agree to our Όροι χρήσης.